Myymässä metsääsi? Westas on alueesi puunostaja

Westas Groupissa työskentelee toistakymmentä puukaupan rautaista metsäasiantuntijaa.

Yhteystietomme

Puunhankintaa luotettavasti

Alueittain toimivien hankintaesimiesten tehtävänä on vastata yhtiön puunhankinnasta mutta samalla toimia myös asiakkaan apuna kaikissa metsänhoitoon ja puun korjuuseen liittyvissä kysymyksissä.

Westaksen hankintaesimiesten palveleva, aktiivinen ote ja vahva osaaminen näkyy korkeana asiakastyytyväisyytenä. Tarkka katkonta ja huolellinen korjuujälki puolestaan tarkoittaa maksimaalista myyntituloa metsänomistajille.

Jos harkitset metsäsi myyntiä, alueesi hankintaesimiesten henkilökohtaiset yhteystiedot sekä tarjouspyyntölomakkeen löydät tältä sivulta.

Lähetä tarjouspyyntö puukaupasta

Sitova tarjous edellyttää tutustumistamme kohteeseen. Jätä yhteystietosi meille, niin palaamme asiaan 2-3 työpäivän aikana

Kyllä, haluan tehdä tarjouspyynnön

Westas hankkii puuta läntisestä Suomesta.Puunhankinta-alueemme ulottuu Lounais-Suomesta Etelä-Pohjanmaalle

Metsäosastomme hankkii vuosittain noin 1,3 miljoona kuutiota puuta suomalaisista sertifioiduista metsistä. Alueelliset hankintaesimiehemme toimivat läntisessä Suomessa sahojemme toiminta-alueella. Mikäli haluat tarjouksen puustasi, ota yhteyttä metsäasiantuntijoihimme, jotka laskevat sinulle tarjouksen metsässäsi olevasta puusta. Varmistamme, että saat puustasi parhaan mahdollisen hinnan.

Yhteystiedot - Puunhankinta

Voit etsiä oman puunhankkijasi yhteystiedot valitsemalla alasvetovalikosta metsäsi sijaintikunnan.
Ville Järvinen

Ville Järvinen

Puhelin: 044 744 0137
Sähköpostiosoite: ville.jarvinen@westas.fi

Hankinta-alueet: Karjalohja, Lohja, Sammatti

Ville Ojansuu

Puhelin: 044 744 0174
Sähköpostiosoite: ville.ojansuu@westas.fi

Hankinta-alueet: Säkylä, Köyliö, Huittinen, Vampula, Mouhijärvi, Suodenniemi, Kiikoinen, Vammala, Äetsä

Juha Järvistö

Puhelin: 044 744 0166
Sähköpostiosoite: juha.jarvisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Isojoki, Kauhajoki, Karijoki, Karvia, Teuva

Olli Rantanen

Puhelin: 044 744 0170
Sähköpostiosoite: olli.rantanen@westas.fi

Hankinta-alueet: Parainen, Kemiönsaari

Sami Tuomola

Puhelin: 044 744 0127
Sähköpostiosoite: sami.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Honkajoki, Jämijärvi, Kankaanpää, Lavia, Pomarkku

Pasi Kaitala

Puhelin: 050 060 4863
Sähköpostiosoite: pasi.kaitala@westas.fi

Hankinta-alueet: Rauma, Kodisjoki, Lappi, Eurajoki, Luvia, Nakkila, Harjavalta, Kokemäki, Kiukainen, Eura (pohjoinen), Pyhäranta

Markku Erkintalo

Puhelin: 050 011 0210
Sähköpostiosoite: markku.erkintalo@westas.fi

Hankinta-alueet: Pori, Noormarkku, Ulvila, Kullaa, Merikarvia, Siikainen

Seppo Kuusisto

Puhelin: 044 744 0132
Sähköpostiosoite: seppo.kuusisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Marttila, Piikkiö, Paimio, Sauvo, Salo, Halikko, Kuusjoki, Muurla, Perniö, Pertteli, Särkisalo, Kisko, Kiikala, Suomusjärvi

Mikko Virtanen

Puhelin: 044 744 0124
Sähköpostiosoite: mikko.virtanen@westas.fi

Hankinta-alueet: Hämeenkyrö, Ikaalinen, Kihniö, Parkano, Ylöjärvi, Kuru

Timo Vuoriranta

Puhelin: 044 744 0133
Sähköpostiosoite: timo.vuoriranta@westas.fi

Hankinta-alueet: Janakkala, Tammela (eteläinen), Loppi, Somero, Karkkila, Nummi-Pusula, Vihti, Nurmijärvi, Hämeenlinna (Renko)

Jaakko Kauppila

Jaakko Kauppila

Puhelin: 044 7440195
Sähköpostiosoite: jaakko.kauppila@westas.fi

Hankinta-alueet: Akaa, Kylmäkoski, Lempäälä, Pirkkala, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Nokia, Hattula, Hämeenlinna (Kalvola)

Vesa-Matti Tuomola

Puhelin: 044 744 0138
Sähköpostiosoite: vesa-matti.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Punkalaidun, Humppila, Jokioinen, Forssa, Tammela (pohjoinen), Ypäjä, Loimaa, Alastaro

Seppo Anttila

Puhelin: 044 744 0136
Sähköpostiosoite: seppo.anttila@westas.fi

Hankinta-alueet: Aura, Karinainen, Pöytyä, Yläne, Honkilahti, Hinnerjoki, Eura (eteläinen), Tarvasjoki, Koski Tl, Mellilä, Oripää

Tuomas Salenius

Puhelin: 044 744 0139
Sähköpostiosoite: tuomas.salenius@westas.fi

Hankinta-alueet: Turku, Raisio, Masku, Nousiainen, Mynämäki, Vehmaa, Kustavi, Taivassalo, Naantali, Rusko, Kaarina, Lieto, Laitila, Uusikaupunki

Tule töihin Westakselle!

Avoimet työpaikat

Tarkka katkonta maksimoi myyntitulon