Yhteystietomme

Konsernin yhteystiedot

Westas Group Oy

Pääkonttori

Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: +358 2 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Westas Bioenergia Oy

Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: +358 2 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Westas Raunio Oy

Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: +358 2 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Westas Pihlava Oy

Käyntiosoite:
Ahlströmintie 50
28800 Pori

Postiosoite:
Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: +358 2 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Löydä yhteyshenkilösi

Puunhankinta

Voit etsiä oman puunhankkijasi yhteystiedot valitsemalla alasvetovalikosta metsäsi sijaintikunnan.

Olli Rantanen

Puhelin: +358 44 744 0170
Sähköpostiosoite: olli.rantanen@westas.fi

Hankinta-alueet: Parainen, Kemiönsaari

Ville Ojansuu

Puhelin: +358 44 744 0174
Sähköpostiosoite: ville.ojansuu@westas.fi

Hankinta-alueet: Säkylä, Köyliö, Huittinen, Vampula, Mouhijärvi, Suodenniemi, Kiikoinen, Vammala, Äetsä

Juha Järvistö

Puhelin: +358 44 744 0166
Sähköpostiosoite: juha.jarvisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Isojoki, Kauhajoki, Karijoki, Karvia, Teuva

Sami Tuomola

Puhelin: +358 44 744 0127
Sähköpostiosoite: sami.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Honkajoki, Jämijärvi, Kankaanpää, Lavia, Pomarkku

Pasi Kaitala

Puhelin: +358 50 060 4863
Sähköpostiosoite: pasi.kaitala@westas.fi

Hankinta-alueet: Rauma, Kodisjoki, Lappi, Eurajoki, Luvia, Nakkila, Harjavalta, Kokemäki, Kiukainen, Eura (pohjoinen), Laitila, Uusikaupunki, Pyhäranta

Mikko Virtanen

Puhelin: +358 44 744 0124
Sähköpostiosoite: mikko.virtanen@westas.fi

Hankinta-alueet: Hämeenkyrö, Ikaalinen, Kihniö, Parkano, Ylöjärvi, Kuru

Markku Erkintalo

Puhelin: +358 50 011 0210
Sähköpostiosoite: markku.erkintalo@westas.fi

Hankinta-alueet: Pori, Noormarkku, Ulvila, Kullaa, Merikarvia, Siikainen

Seppo Kuusisto

Puhelin: +358 44 744 0132
Sähköpostiosoite: seppo.kuusisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Marttila, Piikkiö, Paimio, Sauvo, Salo, Halikko, Kuusjoki, Muurla, Perniö, Pertteli, Särkisalo

Taija Laaksonen

Puhelin: +358 44 7440175
Sähköpostiosoite: taija.laaksonen@westas.fi

Hankinta-alueet: Karkkila, Karjalohja, Lohja, Sammatti, Nummi-Pusula, Vihti, Nurmijärvi, Kiikala, Kisko, Suomusjärvi

Timo Vuoriranta

Puhelin: +358 44 744 0133
Sähköpostiosoite: timo.vuoriranta@westas.fi

Hankinta-alueet: Hattula, Hämeenlinna (Kalvola ja Renko), Janakkala, Tammela (eteläinen), Loppi, Somero

Matti Leijo

Puhelin: +358 44 744 0134
Sähköpostiosoite: matti.leijo@westas.fi

Hankinta-alueet: Akaa, Kylmäkoski, Lempäälä, Pirkkala, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Nokia

Vesa-Matti Tuomola

Puhelin: +358 44 744 0138
Sähköpostiosoite: vesa-matti.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Punkalaidun, Humppila, Jokioinen, Forssa, Tammela (pohjoinen), Ypäjä, Loimaa, Alastaro

Seppo Anttila

Puhelin: +358 44 744 0136
Sähköpostiosoite: seppo.anttila@westas.fi

Hankinta-alueet: Aura, Karinainen, Pöytyä, Yläne, Honkilahti, Hinnerjoki, Eura (eteläinen), Tarvasjoki, Koski Tl, Mellilä, Oripää

Tuomas Salenius

Puhelin: +358 44 744 0139
Sähköpostiosoite: tuomas.salenius@westas.fi

Hankinta-alueet: Turku, Raisio, Masku, Nousiainen, Mynämäki, Vehmaa, Kustavi, Taivassalo, Naantali, Rusko, Kaarina, Lieto

Bioenergia

Juha Vahtera

Bioenergiapäällikkö
Puhelin: +358 44 744 0114
Sähköpostiosoite: juha.vahtera@westas.fi

Sanna Jurkola

Logistiikkasuunnittelija
Puhelin: +358 44 744 0128
Sähköpostiosoite: sanna.jurkola@westas.fi

Westas hallinto

Pekka Kopra

Toimitusjohtaja
Puhelin: +358 50 597 7245
Sähköpostiosoite: pekka.kopra@westas.fi

Joonas Ilmolahti

Talousjohtaja
Puhelin: +358 40 709 2855
Sähköpostiosoite: joonas.ilmolahti@westas.fi

Päivi Korpela

Palkkahallinto
Puhelin: +358 44 744 0116
Sähköpostiosoite: paivi.korpela@westas.fi

Anne Kopra

Kirjanpitäjä
Puhelin: +358 44 744 0126
Sähköpostiosoite: anne.kopra@westas.fi

Crista Laaksonen

Laskutus ja ostolaskut
Puhelin: +358 44 744 0108
Sähköpostiosoite: crista.laaksonen@westas.fi

Anna Hägg

Kirjanpitäjä
Puhelin: +358 44 744 0106
Sähköpostiosoite: anna.hagg@westas.fi

Tuotanto

Sakari Virtanen

Tuotantojohtaja
Puhelin: +358 44 744 0118
Sähköpostiosoite: sakari.virtanen@westas.fi

Lassi Vatka

Tehdaspäällikkö Raunio
Puhelin: +358 44 744 0151
Sähköpostiosoite: lassi.vatka@westas.fi

Jarmo Joki

Laatupäällikkö
Puhelin: +358 44 744 0149
Sähköpostiosoite: jarmo.joki@westas.fi

Eemeli Laaksonen

Tuotannonsuunnittelija
Puhelin: +358 44 744 0183
Sähköpostiosoite: eemeli.laaksonen@westas.fi

Juuso Kankaanpää

Jälkikäsittelyn esimies Raunio
Puhelin: +358 44 744 0140
Sähköpostiosoite: juuso.kankaanpaa@westas.fi

Arto Kuusiniemi

Logistiikkaesimies
Puhelin: +358 44 744 0185
Sähköpostiosoite: arto.kuusiniemi@westas.fi

Kimmo Raita

Tehdaspäällikkö Pihlava
Puhelin: +358 50 310 6443
Sähköpostiosoite: kimmo.raita@westas.fi

Päivi Kilkku

Tuotannonsuunnittelija
Puhelin: +358 44 744 0123
Sähköpostiosoite: paivi.kilkku@westas.fi

Carita Toivola

Myyntiassistentti
Puhelin: +358 40 072 5380
Sähköpostiosoite: carita.toivola@westas.fi

Esko Markkanen

Jälkikäsittelyn esimies Pihlava
Puhelin: +358 44 799 5006
Sähköpostiosoite: esko.markkanen@westas.fi

Arto Sipilä

Kunnossapidon esimies Pihlava
Puhelin: +358 40 825 8270
Sähköpostiosoite: arto.sipila@westas.fi

Esa Koskela

Lähettämö Raunio
Puhelin: +358 44 744 0143
Sähköpostiosoite: esa.koskela@westas.fi

Juha-Pekka Malinen

Lähettämö Raunio
Puhelin: +358 44 744 0540
Sähköpostiosoite: juha-pekka.malinen@westas.fi

Harri Kojo

Lähettämö Pihlava
Puhelin: +358 40 594 4526
Sähköpostiosoite: harri.kojo@westas.fi

Lähettämö Pihlava

Lähettämö Pihlava
Puhelin: +358 50 518 3609
Sähköpostiosoite: lahetys.pihlava@westas.fi

Sahatavaran myynti

Erkki Koskelo

Sales Director
Puhelin: +358 44 744 0120
Sähköpostiosoite: erkki.koskelo@westas.fi

Jari Rajakallio

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0125
Sähköpostiosoite: jari.rajakallio@westas.fi

Arttu Jalas

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0119
Sähköpostiosoite: arttu.jalas@westas.fi

Juha Numminen

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0121
Sähköpostiosoite: juha.numminen@westas.fi

Metsäosaston hallinto

Juha Mäki

Metsäjohtaja
Puhelin: +358 44 744 0129
Sähköpostiosoite: juha.maki@westas.fi

Janne Lehti

Hankintapäällikkö
Puhelin: +358 44 744 0135
Sähköpostiosoite: janne.lehti@westas.fi

Ville Järvinen

Projektipäällikkö
Puhelin: +358 44 744 0137
Sähköpostiosoite: ville.jarvinen@westas.fi

Pietari Niemi

Kehitysasiantuntija
Puhelin: +358 44 744 0176
Sähköpostiosoite: pietari.niemi@westas.fi

Jaakko Kauppila

Korjuu- ja kuljetusesimies
Puhelin: +358 44 744 0195
Sähköpostiosoite: jaakko.kauppila@westas.fi

Olli Rantanen

Korjuu- ja kuljetusesimies
Puhelin: +358 44 744 0170
Sähköpostiosoite: olli.rantanen@westas.fi

Juho Leppikorpi

Korjuu- ja kuljetusesimies
Puhelin: +358 44 744 0160
Sähköpostiosoite: juho.leppikorpi@westas.fi

Milla Vehkaoja

Logistiikkasuunnittelija
Puhelin: +358 44 744 0131
Sähköpostiosoite: milla.vehkaoja@westas.fi

Lähetä tarjouspyyntö puukaupasta

Sitova tarjous edellyttää tutustumistamme kohteeseen. Jätä yhteystietosi meille, niin palaamme asiaan 2–3 työpäivän aikana.

Kyllä, haluan lähettää tarjouspyynnön