OTA YHTEYTTÄ, AUTAMME MIELELLÄMME

Soita tai laita meille viestiä, kun on helposti hoituvien puukauppojen aika tai kaipaat ammattilaistemme apua vastuulliseen metsänhoitoon.

Konsernin yhteystiedot

Westas Group Oy

Pääkonttori

Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: 02 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Westas Raunio Oy

Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: 02 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

Westas Pihlava Oy

Käyntiosoite:
Ahlströmintie 50
28800 Pori

Postiosoite:
Myllykyläntie 42
31500 Koski TL

Puh: 02 484 400
E-mail: info@westas.fi

Verkkolaskutustiedot

METSÄNOMISTAJA, MITEN VOIMME PALVELLA?

Löydä yhteyshenkilösi palvelun mukaan

Voit etsiä oman puunhankkijasi yhteystiedot valitsemalla alasvetovalikosta metsäsi sijaintikunnan.

Mika Järri

Puhelin: 044 744 0184
Sähköpostiosoite: mika.jarri@westas.fi

Hankinta-alueet: Karinainen, Mellilä, Koski Tl, Lieto, Marttila, Tarvasjoki

Anne Haukkovaara

Mika Järri sijaistaa

Hankinta-alueet: Karinainen, Mellilä, Koski Tl, Lieto, Marttila, Tarvasjoki

Ville Ojansuu

Puhelin: 044 744 0174
Sähköpostiosoite: ville.ojansuu@westas.fi

Hankinta-alueet: Sastamala, Köyliö, Huittinen, Vampula, Mouhijärvi, Suodenniemi, Kiikoinen, Äetsä

Juha Järvistö

Puhelin: 044 744 0166
Sähköpostiosoite: juha.jarvisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Isojoki, Kauhajoki, Karijoki, Karvia, Teuva, Kristiinankaupunki, Närpiö, Kurikka

Sami Tuomola

Puhelin: 044 744 0127
Sähköpostiosoite: sami.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Honkajoki, Jämijärvi, Kankaanpää, Lavia, Pomarkku

Pasi Kaitala

Puhelin: 050 060 4863
Sähköpostiosoite: pasi.kaitala@westas.fi

Hankinta-alueet: Rauma, Kodisjoki, Lappi, Eurajoki, Luvia, Nakkila, Harjavalta, Kokemäki, Kiukainen, Eura (pohjoinen), Honkilahti, Hinnerjoki, Eura (eteläinen)

Mikko Vajavaara

Puhelin: 044 744 0124
Sähköpostiosoite: mikko.vajavaara@westas.fi

Hankinta-alueet: Ikaalinen, Kihniö, Parkano, Ylöjärvi, Kuru, Hämeenkyrö

Seppo Kuusisto

Puhelin: 044 744 0132
Sähköpostiosoite: seppo.kuusisto@westas.fi

Hankinta-alueet: Karjalohja, Lohja, Sammatti, Salo, Halikko, Kuusjoki, Muurla, Perniö, Pertteli, Särkisalo, Kisko, Kiikala, Suomusjärvi

Jaakko Kauppila

Puhelin: 044 7440195
Sähköpostiosoite: jaakko.kauppila@westas.fi

Hankinta-alueet: Akaa, Kylmäkoski, Lempäälä, Pirkkala, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Nokia, Hattula, Hämeenlinna (Kalvola)

Timo Vuoriranta

Puhelin: 044 744 0133
Sähköpostiosoite: timo.vuoriranta@westas.fi

Hankinta-alueet: Janakkala, Tammela (eteläinen), Loppi, Somero, Karkkila, Nummi-Pusula, Vihti, Hämeenlinna (Renko)

Vesa-Matti Tuomola

Puhelin: 044 744 0138
Sähköpostiosoite: vesa-matti.tuomola@westas.fi

Hankinta-alueet: Punkalaidun, Humppila, Jokioinen, Forssa, Tammela (pohjoinen), Ypäjä, Loimaa, Alastaro

Timo Kajala

Puhelin: 044 744 0136
Sähköpostiosoite: timo.kajala@westas.fi

Hankinta-alueet: Aura, Pöytyä, Yläne, Oripää, Säkylä, Turku, Raisio, Naantali, Rusko

Siv Vesterlund-Karlsson

Betjäning också på svenska
Puhelin: 044 744 0139
Sähköpostiosoite: siv.vesterlund-karlsson@westas.fi

Hankinta-alueet: Kaarina, Sauvo, Paimio, Parainen, Kemiönsaari, Piikkiö, Raasepori, Inkoo, Siuntio

Oskari Kamppi

Puhelin: 0500 110210
Sähköpostiosoite: oskari.kamppi@westas.fi

Hankinta-alueet: Pori, Noormarkku, Ulvila, Kullaa, Merikarvia, Siikainen

Teija Laukkanen

Puhelin: 044 744 0177
Sähköpostiosoite: teija.laukkanen@westas.fi

Hankinta-alueet: Pyhäranta, Laitila, Uusikaupunki, Taivassalo, Kustavi, Vehmaa, Mynämäki, Masku, Nousiainen

Juha Vahtera

Bioenergiapäällikkö
Puhelin: 044 744 0114
Sähköpostiosoite: juha.vahtera@westas.fi

Sanna Jurkola

Logistiikka-asiantuntija, biopolttoaineet
Puhelin: +35844 744 0128
Sähköpostiosoite: sanna.jurkola@westas.fi

Pekka Kopra

Toimitusjohtaja
Puhelin: 050 597 7245
Sähköpostiosoite: pekka.kopra@westas.fi

Minna Saaranluoma-Carpelan

Talousjohtaja
Puhelin: 040 773 9380
Sähköpostiosoite: minna.saaranluoma@westas.fi

Päivi Korpela

Palkkahallinto
Puhelin: 044 744 0116
Sähköpostiosoite: paivi.korpela@westas.fi

Kati Kylmäniemi

Pääkirjanpitäjä
Puhelin: 045 671 9072
Sähköpostiosoite: kati.kylmaniemi@westas.fi

Crista Laaksonen

Laskutus ja ostolaskut
Puhelin: 044 744 0108
Sähköpostiosoite: crista.laaksonen@westas.fi

Katri Ojalehto

Kirjanpitäjä
Puhelin: +35844 744 0126
Sähköpostiosoite: katri.ojalehto@westas.fi

Carita Toivola

Myyntiassistentti
Puhelin: 040 072 5380
Sähköpostiosoite: carita.toivola@westas.fi

Sakari Virtanen

Tuotantojohtaja
Puhelin: 044 744 0118
Sähköpostiosoite: sakari.virtanen@westas.fi

Esa Kinnunen

Tehdaspäällikkö Raunio
Puhelin: 050 348 8068
Sähköpostiosoite: esa.kinnunen@westas.fi

Kimmo Raita

Tehdaspäällikkö Pihlava
Puhelin: 050 310 6443
Sähköpostiosoite: kimmo.raita@westas.fi

Päivi Kilkku

Tuotannonsuunnittelija
Puhelin: 044 744 0123
Sähköpostiosoite: paivi.kilkku@westas.fi

Eemeli Laaksonen

Tuotannonsuunnittelija
Puhelin: 044 744 0183
Sähköpostiosoite: eemeli.laaksonen@westas.fi

Arto Kuusiniemi

Logistiikkaesimies
Puhelin: 044 744 0185
Sähköpostiosoite: arto.kuusiniemi@westas.fi

Jarmo Joki

Laatupäällikkö
Puhelin: 044 744 0149
Sähköpostiosoite: jarmo.joki@westas.fi

Lähettämö Pihlava

Lähettämö Pihlava
Puhelin: +358 50 518 3609
Sähköpostiosoite: lahetys.pihlava@westas.fi

Harri Kojo

Lähettämö Pihlava
Puhelin: 040 594 4526
Sähköpostiosoite: harri.kojo@westas.fi

Janne Kuusikari

Kuivaamon esimies Pihlava
Puhelin: 044 744 0164
Sähköpostiosoite: janne.kuusikari@westas.fi

Esko Markkanen

Jälkikäsittelyn esimies Pihlava
Puhelin: 044 799 5006
Sähköpostiosoite: esko.markkanen@westas.fi

Arto Sipilä

Kunnossapidon esimies Pihlava
Puhelin: 040 825 8270
Sähköpostiosoite: arto.sipila@westas.fi

Juuso Kankaanpää

Jälkikäsittelyn esimies Raunio
Puhelin: 044 744 0140
Sähköpostiosoite: juuso.kankaanpaa@westas.fi

Esa Koskela

Lähettämö Raunio
Puhelin: 044 744 0143
Sähköpostiosoite: esa.koskela@westas.fi

Juha-Pekka Malinen

Lähettämö Raunio
Puhelin: 044 744 0540
Sähköpostiosoite: juha-pekka.malinen@westas.fi

Erkki Koskelo

Sales Director
Puhelin: +358 44 744 0120
Sähköpostiosoite: erkki.koskelo@westas.fi

Jari Rajakallio

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0125
Sähköpostiosoite: jari.rajakallio@westas.fi

Juha Numminen

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0121
Sähköpostiosoite: juha.numminen@westas.fi

Arttu Jalas

Sales Manager
Puhelin: +358 44 744 0119
Sähköpostiosoite: arttu.jalas@westas.fi

Liisa-Maija Perävainio

Metsäjohtaja
Puhelin: +358 40 510 3304
Sähköpostiosoite: maija.peravainio@westas.fi

Janne Lehti

Hankintapäällikkö
Puhelin: 044 744 0135
Sähköpostiosoite: janne.lehti@westas.fi

Pietari Niemi

Ostopäällikkö
Puhelin: 044 744 0176
Sähköpostiosoite: pietari.niemi@westas.fi

Milla Vehkaoja

Logistiikka-asiantuntija, raakapuu
Puhelin: 044 744 0131
Sähköpostiosoite: milla.vehkaoja@westas.fi

Ville Järvinen

Järjestelmäasiantuntija
Puhelin: 044 744 0137
Sähköpostiosoite: ville.jarvinen@westas.fi

Mika Järri

Metsäasiantuntija, metsäpalvelut
Puhelin: 044 744 0184
Sähköpostiosoite: mika.jarri@westas.fi

Salla-Mari Keto

Korjuuasiantuntija
Puhelin: +35844 744 0193
Sähköpostiosoite: salla-mari.keto@westas.fi

Tuomas Leponiemi

Korjuuasiantuntija
Puhelin: +358 44 744 0175
Sähköpostiosoite: tuomas.leponiemi@westas.fi

Suvi Malinen

Korjuuasiantuntija
Puhelin: 044 744 0160
Sähköpostiosoite: suvi.malinen@westas.fi

Olli Rantanen

Korjuuasiantuntija
Puhelin: 044 744 0170
Sähköpostiosoite: olli.rantanen@westas.fi

Lyhin matka puukaupoille

Lähetä tarjouspyyntö

Me tunnemme suomalaisen puun ja löydämme ratkaisut, joilla maksimoit metsäsi myyntitulot. Kutsumalla meidät maksuttomalle metsäkäynnille pääsemme tutustumaan puolin ja toisin. Jätä yhteystietosi, niin palaamme sinulle asiaan 2–3 työpäivän aikana.

Kyllä, haluan lähettää tarjouspyynnön

Puunhankinnan yhteydenotto

YHTEINEN SAVOTTA